Субота, 27.04.2024, 00:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт
 Андріанової
Тетяни Олександрівни

заступника директора з виховної роботи та вчителя музичного мистецтва
Соледарської загальноосвітньої школи I-III ступенів №13

Поради батькам

Андріанова Тетяна Олександрівна

Вчитель музики.

 

Консультаційний день для батьків: останній понеділок кожного місяця з 14.00 – 16.00 год.

 

Завдання музичного виховання:

- підтримувати у дітей бажання слухати музику, емоційно нам неї відгукуватися, розповідати про неї;

- формувати досвід музичних вражень;

- розвивати музичні здібності;

- розвивати мислення і творчу уяву;

- спонукати дітей самостійно визначати настрій, характер музичного твору, засоби музичної виразності;

- вдосконалювати вміння слухати музику, розрізняти її інтонації, мелодію, змістове наповнення;

- вчити слухати та диференціювати тембри інструментів;

- вправляти в умінні визначати жанрову належність музичного твору;

- формувати здатність створювати музичний образ;

- розвивати бажання та вміння втілювати у творчих рухах настрій, характер музичного образу.

 

Форми організації музичного виховання:

I. Заняття, як основна форма роботи:

    За кількістю учасників:

- індивідуальні;

- групові;

- фронтальні;

    За видами діяльності:

- типові;

- домінантні;

- тематичні;

- комплексні;

II. Розваги:

     1.Ляльковий театр;

     2. Концерт;

     3.Перегляд телепередач;

     4.Ігри, забави, естафети;

     5.Дні Народження дітей;

Свята.

 

«Використання музичної гри в життєдіяльності дитини»

Консультація для батьків дітей молодших класів

Музично–ігрова діяльність доступна всім дітям. Залучення дітей до музично–ігрової діяльності, а не лише до сприймання музики, дуже корисне для їх загального художнього розвитку, відповідає природним потребам і можливостям дітей.

Під час музичної гри формується художня культура дітей, їхня здатність оцінювати явища дійсності, виховується естетичний смак, збагачується світовідчуття: розвиваються асоціативна уява, сенсорна, емоційна, інтелектуальна сфери дітей, їхні творчі здібності, що дають дітям можливість створювати красу самостійно.

Музична гра є формою творчості. Це невичерпне джерело вражень, думок, емоцій, дій, запитань, способів розв’язання різних проблем. Завдяки музичній грі у педагогів та батьків виникають необмежені можливості у створенні умов для прояву творчих сил дитини, а тому музична гра ніколи не перетвориться на іграшку з вичерпаним потенціалом. Навіть при наявності встановлених правил, норм, певній регламентованості ігрових дій кожна музична гра надає дітям змогу бути творцями, зокрема естетичних цінностей, отримувати задоволення  від власних духовних сил, створювати нову естетичну реальність, частиною якої є вони самі. Таким чином забезпечується єдність самопізнання( дослідження власного духовного світу через музику), самовираження (реалізація етико – естетичних ідеалів) і самоствердження(заява через мистецтво про себе як про особистість, про багатство своїх почуттів та силу творчої енергії) дітей.

Музична гра дає дітям змогу відчувати світ серцем, пізнавати його розумом. Музична гра може бути формою організації навчання, методом набування і закріплення знань, засобом виховання морально – вольових якостей.

 

Пропонуємо до уваги батьків такі ігри музичної спрямованості:

« Подоляночка»                                      4. «Диби, диби, дибки!»

« Ой, Василю, товаришу!»                     5. «Садівник і козенята»

« Впізнай за голосом»                             6. «Гуси - лебеді»

 

Консультація для батьків

«Вплив музики на інтелект дитини»

    Про розвиток дитини засобами музики написано чимало наукових трактатів і методичних посібників. Практика використання музики у вихованні й розвитку здібностей малюка, його моральних, вольових якостей має багатовіковий досвід. Однак сьогодні у багатьох батьків рано чи пізно виникає запитання, чи варто навчати дитину музики? У них немає сумнівів, коли йдеться про навчання математики, географії, історії, інших предметів, передбачених програмою школи. А до музики, як до навчального предмета підхід принципово інший: чи варто марно витрачати сили і час дитини, якщо вона не буде спеціалізуватися в цій галузі? Що дає музика для пізнання? Для реального життя?

   Полемізувати і дискутувати з цього питання можна довго, але краще звернутися до фактів. Так, дослідники з університету Вісконсіна виявили, що кожна дитина, ледве з’явившись на світ, має досить тонкий музичний слух  і добре чуття ритму. Втім, ці здібності згасають за кілька років, якщо їх не розвивати.

    На думку дослідників саме завдяки музичному слуху та чуттю ритму дитина сприймає розмову людей. Усього та кілька місяців малюк накопичує в пам’яті тисячі слів  як ритмічно, звуковисотно та інтонаційно організовані звукові фрагменти. Певні їх композиції, на радість батькам, несподівано перетворюються на фрази, що їх зворушливо лепече малюк.

      Дослідники також відзначають тісний зв'язок лепету з ритмічними рухами. З розвитком відчуття ритму в малюка якісно змінюються складові його психіки, необхідні для різних видів діяльності, поведінки в цілому.

   Фізик Гордон Шивд з Каліфорнійського університету і психолог Френк  Размер з університету штату Вісконсін досліджували роль навчання музики, зокрема слухання музики і гри на музичному інструменті, в інтелектуальному становленні дитини. За допомогою комп’ютерних технологій вони з’ясували, що музика впливає на розвиток мозку й моторики людини, сприяє розвитку аналітичного мислення.

       В експерименті брало участь 78 дошкільнят, яких розділили на три групи. Дітей першої групи навчали музичної грамоти та гри на фортепіано, другої – робити на комп’ютері, третій – контрольній – групі ніяких спеціальних занять не проводили. Через пів року в усіх трьох групах було проведено тестування розумових здібностей дітей. Причому в тестах особлива увага приділялась геометричним та фізичним уявленням.

    Виявилось, що діти, яких навчали музики, показали результати на 34% вищі, аніж їхні однолітки з контрольної групи.

    У дітей, що навчались працювати на  комп’ютері, результати були на 28 % кращими від отриманих у контрольній групі.

    На підставі даних цього експерименту дослідники дійшли висновку, що музика сприяє розвиткові аналітичного мислення, і чим раніше дитина почне займатися музикою, тим краще буде результат . Відомо , що музичні вподобання можуть чимало сказати про внутрішній світ людини, її душевний стан. Музична освіта розвиває розум  і почуття, зміцнює духовне й психічне здоров’я  дитини, сприяє формуванню теплих, довірчих відносин у сім’ї між батьками і дітьми.

   Щоб дитина розвивалася музично, зовсім не обов’язково чекати її вступу до музичної школи або звертатися до фахівця. Прилучати малюка до музики, використовуючи її загально розвивальні можливості, може й людина без музичної освіти. Переконатися в цьому можна, ознайомившись з порадами та вправами, що допомагають прищепити дитині смак та інтерес до музики і зробити заняття  з нею корисними й цікавими.

 

Найперша порада дорослим:

    Співайте! Якщо ви соромитесь свого співу, робіть це , коли ви наодинці з малюком (діти – поблажливі й вдячні слухачі). Співайте немовляті із самого народження. Навіть якщо ви трохи фальшуєте.

Краще співати – дитячі пісеньки, традиційний репертуар , який дуже багатий. Якщо ви не пам’ятаєте жодної пісні, знайдіть диск і слухайте їх доти, поки не запам’ятаєте слова. Важливо, щоб дитина поступово засвоїла кілька простих мелодій, які й стануть для неї першим кроком у світ музики.

Виберіть пісню, яка вам до вподоби, і співайте її дитині на сон прийдешній. Робіть це хоча б раз на день. Співайте її зі словами і без слів. Не забувайте, що слова – лише доповнення до музики. Бажано, щоб маля чуло, як ви співаєте без слів. Це дуже важливо.

 

Давайте дітям можливість слухати музику,

Привчаючи вуха малюків до різних жанрів: класичної музики різних періодів, джазу, популярних естрадних пісень, народної музики, звучання простих і складних, симфонічних, народних і сучасних електронних музичних інструментів.

 

Використовуйте різні види сприймання музики на слух:

- Пасивне, коли дитина чує звук радіо, але зайнята іншим;

- Частково активне – малюк слухає і водночас думає про щось своє;

- Активне, коли дитина намагається виконувати ту, чи іншу пісеньку, співає уривки з неї, помічає, коли співають не правильно.

 

ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!

Ніколи не кажіть дитині, що вона погано співає!  Правильність відтворення музичних звуків тісно пов’язана з вірою в себе.

Якщо малюк співає не правильно, запевніть його, що він співає майже правильно, але звук треба спочатку прослуховувати в думках, а вже потім співати. Ніколи не кажіть, що в дитини немає слуху, навіть в її відсутності. Не знижуйте її самооцінку.

 

СПІВ ПО ЧЕРЗІ. Співайте добре знайому малюкам пісню разом з ними, по черзі виконуючи фрагменти.

ДОМАШНІЙ ТЕАТР. Читайте й розігруйте казки за ролями. Хай дитина озвучує різних персонажів і голосом передає їхній характер: комарик говорить тонюсіньким голоском, Баба Яга – грубим і низьким, лисичка промовляє ласкаво, розтягуючи голосні, тощо.

НЕ РОЗБУДИ ЛЯЛЬКУ. Покладіть ляльку в ліжечко, скажіть малюкам, що вона втомилася й заснула, а вам треба прибрати іграшки, але дуже тихо, щоб не розбудити ляльку. Попросіть дітей все робити й розмовляти тихо, але не пошепки.

 

Наукові дані й багатовіковий досвід засвідчують: любов до музики, прищеплена в дитинстві, може стати міцною основою подальших досягнень та успіхів дитини. Раннє навчання музики відкриває широкий шлях до інтенсивного розвитку сенсорних здібностей, почуттєвого сприйняття, створює надійний фундамент для становлення й подальшого розвитку всіх пізнавальних процесів, стане частиною духовного життя людини в майбутньому.

 

Заняття музикою краще починати  до школи

    На які заняття віддавати дітей до школи? І з якого віку?

Сучасні батьки задаються цим питанням чи не відразу після  пологів. У раннього розвитку є прихильники і супротивники . хтось вважає, що дитинство дитини має проходити за іграшками. Інші стверджують, що в дитсадівському віці малюк найкраще засвоює новий матеріал.

Однак практично всі фахівці сходяться водному: ранні заняття музикою корисні всім. Уроки музики краще починати до досягнення дитиною 7 річного віку, кажуть фахівці. Навіть не тому, що засвоївши ази сольфеджіо та вивчивши пару мелодій на фортепіано, дитина легко розбереться з математикою і розвине моторику - хоча це теж правда. Але головне – раннє заняття музикою змушують моторну і сенсорну зону кори головного мозку розвиватися набагато інтенсивніше.

Якщо дитина займалася музикою з дошкільного віку, його мозок розвивається краще, ніж у інших однолітків, з’ясували канадські вчені з університету Конкордії і Монреальського неврологічного інституту. Вони відкрили, що уроки музики істотно посилюють нейронні зв’язки в цих відділах мозку у дітей. Але за однієї умови: якщо навчання почалося не пізніше 7 річного віку.

Канадські фахівці провели сканування головного мозку 36 дорослим добровольцям. Частина цих людей розповіла , що у дитинстві займалися музикою і почали заняття ще у дошкільному віці. Інші приступили до освоєння нотної грамоти та музичних інструментів пізніше. При цьому час навчання у всіх добровольців було приблизно однаковим. Однак в їх мозку спостерігалися істотні відмінності. У тих людей хото почав займатися музикою ще до 1 класу, були значно краще розвинені сенсорно і моторно (рухова) зона кори.

Особливо це стосується рухової зони. Коли людей просили відтворити ритм прослуханої мелодії, перша група робила менше помилок. Навіть через 2 дні тренувань ці учасники обходили другу групу. До речі, давно встановлено, що заняття музикою розвивають і ті здібності, які ніяк не пов’язані зі звуками та нотами – наприклад, пам'ять і загальну успішність з різних предметів.

 

Музичні здібності, їх формування і розвиток

Музичні здібності, їх формування і розвиток – це одна з найцікавіших проблем, що привертає увагу дослідників протягом багатьох років. Вивчення цієї проблеми насущно у зв'язку з тим, що розвиток музичного смаку, емоційної чуйності в дитячому віці створить фундамент музичної культури людини в майбутньому.

Останні десятиліття характеризуються значним зростанням уваги до розвитку музичних здібностей підростаючого покоління, все більше уваги приділяється дошкільному вихованню та ранньому навчанню дітей. Відкриваються дитячі естетичні центри, підготовчі групи при звичайних і музичних школах, при хорових студіях. Але повною мірою систематичний розвиток дошкільника здійснюється в умовах дошкільного освітнього закладу. Психологи давно встановили, що вік 2-5 років - найсприятливіший для інтенсивного розвитку дитини.

Музичним вихованням також необхідно займатися з раннього віку. Музика більшою мірою, ніж будь-який інший вид мистецтва, доступна дитині. Чим раніше діти залучаються до світу музики, тим більше музичними вони стають згодом, і тим радісніше і цікаві будуть для них нові зустрічі з музикою. Музичне мистецтво безпосередньо і сильно впливає на людину, вже в перші роки життя займає велике місце в його загальному культурному розвитку. Музичні заняття в дитячому садку сприяють постійному залученню дитини до світу прекрасного, а також - на формування і розвиток його музичних здібностей.

Разом з тим, в системі дошкільної освіти виникає суперечність між необхідністю розвитку музичних здібностей дошкільнят та недостатністю розроблених технологій і прийомів, спрямованих на виховання інтересу до музики, накопичення музично-творчого досвіду. Виявлене протиріччя актуалізує проблему розвитку музичних здібностей дошкільнят за допомогою імпровізації, як різновиду творчої діяльності.

 

Про необхідність музичної  освіти для батьків

Про позитивний вплив музики на людину ми знаємо, бо проведено безліч досліджень, які дають велику кількість доказів, написано незліченна кількість статей.

Багато батьків бажають, щоб їх дитина стала трішки розумнішою, а головне - щасливішою і більш вдалою не тільки до своїх однолітків, але й до власних батьків. Проте, не всі ще знають про те, що заняття музикою підвищують інтелектуальні здібності дітей в середньому до 40%!

Музику люблять усі, від малого до великого. Але навіть ті тата й мами, яким добре відома користь від уроків музики, намагаються уникати теми про музичну освіту. Навпаки, вони ретельно шукають інші здібності у своєї дитини і намагаються завантажити його іншими видами активності. Чому?

Тому що велика частина з них не відвідували уроків музики в дитинстві, або в них залишилися неприємні спогади про сам процес навчання - їх змушували це робити на догоду їх же батькам.

У наше століття інформації, батьки і вчителі музики стурбовані тим, що велика кількість дітей починають і незабаром залишають уроки музики. Одного разу почавши музичну освіту дитини, і не досягнувши мети, викидається купа коштів, людських нервів і часу, які могли бути інвестовані з більшою користю в іншому напрямку.

Але найцікавіше, дорослі не роблять навіть спроб з'ясувати справжню причину втрати дитячого інтересу. На запитання «Чому припинилися музичні заняття?» Звучить практично стандартна відповідь: «Дитина сам не захотів, у нього з'явилися інші інтереси». Весь процес навчання в очах недосвідчених батьків (і навіть деяких вчителів музики) виглядає дуже складно. І це дійсно так і є, тому що вони самі його ускладнюють!

Відсутність елементарних і необхідних знань про музичну освіту у батьків, у корені гальмує інтелектуальний розвиток їх власних дітей. Невже тата й мами повинні навчати музичну грамоту і набувати різні виконавські навички і прийоми так само, як і їхні діти? Не хвилюйтеся, для успішного навчання вашої дитини в цьому немає ніякої необхідності. Йдеться зовсім про інше.

В основі будь-якої освіти, лежить, в першу чергу, інтерес. Інтерес - ось головне ключове слово, про яке в щоденній рутині так часто забувають батьки і вчителі музики. Щоб на самому початку у дитини з'явився інтерес до уроків музики, не потрібно великої праці - гарна музика в хорошому виконанні сама зробить свою справу, а от щоб зберегти і підтримувати його довгі роки, потрібні цілеспрямованість, терпіння та спеціальні знання.

Батьки повинні знати про те, що музична освіта приносить користь інтелектуальному розвитку вашої дитини саме тоді, коли він якомога довше відвідує уроки музики. Це не говорить про те, що ви разом з викладачем повинні зробити з вашого чада великого виконавця або майбутнього Моцарта в обов'язковому порядку. В першу чергу - думайте про користь занять!

Закладаючи міцний фундамент під успіх вашого юного музиканта, ви, шановні батьки, повинні готуватися до його навчання заздалегідь.

Ще задовго до того, як прийняти рішення про відвідування уроків музики, батьків часто хвилює незліченна кількість питань.

                            Ось тільки деякі з них:

 - Що потрібно зробити, щоб в моєї дитини з'явився музичний слух?

 - Як перевірити, яким рівнем музичних здібностей має моя дитина?         

 - На якому музичному інструменті йому найкраще навчатися грати?

 - Як зробити так, щоб дитина захотіла вчитися грати на піаніно? Скрипці? Гітарі?     Саксофоні?

 - Наскільки важливий перший вчитель музики, і за якими критеріями знайти  такого, який дасть моїй дитині музичні знання найкращим чином?

Як тільки музичне навчання розпочато, у батьків з'являються нові питання:

 1.Як утримувати інтерес дитини?

  2.Як зробити так, щоб у нього було бажання самостійно займатися щодня?

 3.Як позбавити дитину від небажаної ліні?

 4.Як прищепити відповідальність починати і завершувати справи найкращим  чином?

 5.Як взагалі обійтися без нотацій і перетворити уроки музики у задоволення?

І це далеко не весь список питань!

На жаль, більшість батьків діють по-старому, покладаючись на талант педагога і здібності дитини. І, мабуть, вони не знають найголовніше: що для гарного і стабільного результату цього далеко не достатньо ...

Щоб полегшити життя дітей і дорослих, давно назріла необхідність в музичній освіті батьків.

Нові знання, призначені для вас, дорогі тата й мами, допоможуть вашим дітям досягти того, що ви так щиро бажаєте для них - успіху в житті.




 

Навчання дітей музиці. Корисні поради та рекомендації для батьків

 

Навчання дітей музиці. Корисні поради та рекомендації для батьків

Оточуйте дитини прекрасною музикою

Для успішного розвитку музичних здібностей вам, батькам, необхідно зробити музику складовою частиною навколишнього середовища вашої дитини з моменту її народження. Оточивши малюка прекрасною музикою, ви закладете перший камінчик у його музичну освіту. А найкраще «оточувати музикою», згідно дородовий методиками виховання дитини з моменту зачаття. Коли навколишнє середовище малюка буде складатися з хорошої музики та звуків рідної мови, дитина буде розвивати в собі здатність говорити рідною мовою і грати на музичному інструменті.

Адже діти вчаться говорити, уважно слухаючи вашу мову. Це спрацьовує і при отриманні музичної освіти. Чим частіше дитина буде слухати музику, чим якісніше буде музичний фон навколо вашої дитини, тим простіше йому буде навчитися грати на музичному інструменті. Як це відбувається? Інтуїтивно! Як дитина наслідує звукам і словами, які він чує від вас, так само він буде наслідувати у відтворенні музики. І ще одне, на що необхідно звернути увагу: коли дитина слухає записи, він не тільки легше і швидше навчиться грати на музичному інструменті - у нього активізується мозкова діяльність, він вчиться слухати самого себе, розвивати почуття прекрасного, витривалість і стриманість, а також своє серце.

Слухання музики з вашою допомогою має стати щоденною звичкою дитини. Однак примушувати його слухати музику насильно не слід, малюк повинен це робити, будучи зайняті чимось іншим: іграми, конструюванням, малюванням, ліпленням. Цікаво, що діти не втомлюються від слухання музики, як дорослі. Маленька дитина любить слухати знайомі звуки. Згадайте, скільки разів ваш малюк вас просив дати йому послухати його улюблену дитячу пісеньку. Але якщо малюк почує ваше бурчання з приводу прикрої музики, його ентузіазму може прийти кінець.

І ще одна порада: якщо у вас немає слуху, краще не співайте дитині. Розвитку його музичних талантів це не допоможе.

Почніть навчання музиці з народження малюка

Перші чотири роки - ідеальний час, щоб розвивати музикальність свого чада. Ви можете з подивом задати питання: «Чому так рано?» По-перше, ранній початок занять дуже важливо, адже перші роки життя малюка - це критичний час для розвитку розумових процесів і координації м'язів. По-друге, саме в перші роки йде освоєння рідної мови. У цьому віці слух у малюка особливо загострений, знаходиться на піку активності, він налаштований на те, щоб накопичувати, засвоювати. Тому і вчитися музиці краще зараз, поки ваш малюк ходить пішки під стіл.

Постарайтеся викликати інтерес у дитини до інструменту

Головний принцип методу доктора Сузукі - викликати інтерес, а це найкраще спонукання. Адже найгірший спосіб навчання - це примус. Якщо у малюка виникне інтерес до скрипці, фортепіано, баяну, він зробить великі успіхи і за короткий час навіть може перевершити всі ваші очікування. Як викликати інтерес? Якщо у вас є музичний інструмент, грайте на ньому при дитині, вже цим ви викличете у нього інтерес до даного музичного інструменту. Якщо ні, можна з дитиною піти в магазин музичних інструментів, в найближчу музичну школу. Нехай дитина подивиться, послухає, помацає. Запросіть у гості друзів, які грають на скрипці, гітарі, і потім спробуйте відірвати дитину від них. Варіантів маса, фантазуйте!

Повторення - мати навчання

Ви, дорослі, прекрасно знаєте цю приказку. Її сенс ви просто зобов'язані донести до вашого юного таланту, пояснити дитині, що будь-які здібності розвиваються тільки в процесі практики. І саме тому вам необхідно займатися з ним кожен день. Нехай ці заняття будуть тривати п'ять - десять хвилин, але щодня. Адже і опановуючи рідну мову, дитина кожен день говорить на ньому. Однорічний малюк знає кілька слів, але в три роки його словниковий запас вже набагато більше, він нерідко імпровізує. Тут діє «гомеопатичний» принцип: потихесеньку-полегонечку, але кожен день. Спочатку засвоюються прості речі, навичка закріплюється. Головне, щоб у дитини залишалося відчуття, що він вчиться ЛЕГКО.

Станьте домашнім учителем музики

Якщо ви будете повністю залучені в музичне навчання вашого малюка, то це підвищить результативність навчання. Адже вам добре відома прописна істина, що лише в гармонійній взаємодії вчителя, батька і дитини може вийти щось путнє. Тому ваша роль в першу чергу полягає в тому, щоб ходити з малюком на всі уроки, робити нотатки, регулярно займатися з дитиною вдома. По суті, ви, мама і тато, а часто і бабуся, стаєте домашніми вчителями вашого юного музиканта, «ідейними натхненниками». Щоб малюк не закинув заняття музикою, його потрібно постійно надихати, включати записи класичної музики, відвідувати концерти, літні школи та інші заходи.

Роль батьків важко переоцінити. Повірте, ви - найкращі викладачі. Дуже часто хтось із батьків спеціально навчається грі на скрипці, фортепіано, щоб грати малюкові. Бо саме так можна найкраще пояснити, показати і дати дитині зрозуміти, чого від нього чекають.

Ваша усмішка - найкращий стимул для дитини. Навіть якщо у вас немає ні професійного, ні аматорської музичної підготовки, ваше емоційно забарвлене навчання буде давати найкращі результати. І малюк буде вчитися з величезним ентузіазмом, оскільки буде відчувати вашу щиру підтримку та любов.

Не шкодуйте слів схвалення

Як і в мовному розвитку, будь-яке бажання і спроба дитини отримати нові знання, будь-його питання повинні бути зустрінуті вашою щирою похвалою та підтримкою. Ваш малюк унікальний, він іде свої темпом, маленькими кроками, долаючи довгий складний шлях пізнання і вдосконалення майстерності. І у спільному розвитку - запорука радості і задоволення для всіх: дітей, батьків, педагогів. Атмосфера великодушності, співробітництва, радості повинна назавжди поселитися у вашому домі.

Під час домашніх занять музикою ви повинні створювати позитивний настрій. Діти вчаться на ентузіазмі, і їх успіхи потребують підтримки, а виступи в заохоченні. Бурхливими оплесками повинно супроводжуватися будь-яке домашнє виступ юного дарування.

А під час занять нехай ваш музикант чує від вас тільки слово «добре» після кожного зробленого їм зусилля. Тільки «Добре», «чи Можна це зробити ще краще?», «Спробуй ще раз». Вам краще промовчати, ніж критикувати малюка.

Читайте ноти, коли будете до цього готові

На початковому етапі навчання музиці, так званому донотном етапі, не поспішайте вчити грати дитини по нотах. Зараз повинна бути інша мета - постаратися досягти правильної постановки рук у малюка, стежити за тим, щоб малюк дотримувався вказівок і порад: дотримувався точну інтонацію, красиве звучання і закінченість музичних фраз. А вміння грати по нотах треба розвивати тільки тоді, коли малюк, наслідуючи почутою грі, сам навчиться виконувати музичні твори. Адже ви будете навчати дитину читанню та письму тільки після того, як він добре освоїть розмовну мову і почне добре говорити. Так, дитина читає краще, коли вже побіжно розмовляє. Тому читати ноти ваша дитина за методикою Сузукі почне тоді, коли буде до цього готовий.

Найголовніше, що ви повинні почерпнути з цієї методики, - це те, що навчання музиці - шлях до того, щоб дитина подивився на світ іншими очима, виросла достойною і благородною людиною.

 

Пошук
Статистика
Вхід на сайт